Informace ze XVII. Konventu MEIS
Průhonice, 29.5.2015 - 30.5.2015

 

 

Pátek 29. 5. 2015 první den Konventu byl věnován prohlídce Botanické zahrady hl.m. Prahy v Praze Troji.
Účastníky Konventu přivítala osobně ředitelka BZ paní Mgr. Bidlová , následně probíhala prohlídka venkovních ploch - nejen kosatců (kosatce TB a IB byly optimálně nakvetené), dále unikátního skleníku Fata Morgana, a to vše s výkladem. Na závěr bylo na vinici ‚Svatá Klára‘, v příjemném prostředí s krásným s výhledem na Vltavu a Prahu, uspořádáno občerstvení s degustací místního vína.

 


V sobotu 30. 5. 2015 probíhala akce v Průhonicích.
Po snídani se účastníci odebrali průhonickým parkem do zahrady BÚ AV Chotobuz. Zde probíhala přednáška Dr. Blažka, následovala možnost hodnocení kosatců vysazených v Testovací zahradě MEIS.
Valné hromady MEIS, hlavní části Konventu, se zúčastnilo 52 členů, což byla velice dobrá účast. Byly schváleny nové Stanovy a byl dohodnut další postup, aby mohla být dokončena registrace MEIS podle nové legislativy. Zdeněk Seidl přivezl z Paříže a předal Antonu Megovi medaili za třetí místo jeho 'Clotho's Web' na soutěži Franciris 2015. Blahopřeje Zd. Krupka:

 

Obědem byla oficiální část programu ukončena.

Za přípravu programu patří poděkování Ing. Ivetě Bulánkové, Ing. MarkétěMacháčkové, Ing. Zuzaně Caspers a Dr. Pavlu Sekerkovi.

Odpoledne měli návštěvníci možnost navštívit pěstební pole s kosatci a denivkami Zd. Krupky a navečer pak byla plánovaná prohlídka historické Prahy s výkladem – této akce se zúčastnilo 10 osob.
Jak pro ty, kdo se domů vraceli v sobotu, tak i v neděli byla možnost návštěvy pěstebních ploch firmy Lukon Bulbs Pavla Nejedla, což řada účastníků využila i díky tomu, že to měli při cestě domů. Určitě nelitovali. Nejen, že se mohli seznámit s posledními výpěstky renomovaných šlechtitelů, ale někteří získali i cenný pyl pro vlastní šlechtění.